סיפור בתמונה 1

הסיפור שמאחורי התמונה #1

מי מאיתנו לא מכיר את התמונה המפורסמת הזאת? מובא כאן בפרסום (כמעט) ראשון סיפורה המרתק

את התמונה הזאת צילם יהודי צעיר בשם יעקב גולדברג אשר בזמנו טרם שמר תורה ומצוות

מובא כאן הסיפור שקדם לצילום התמונה ומה שקרה לאחרי צילומה כפי שהוא מתאר
(בתרגום מאנגלית עם שינויים קלים)
את התמונה הזו של הרבי מליובאוויטש צילמתי בהתוועדות יו"ד שבט תשל"ג (1973), הפעם הראשונה שלי ב-770. כאשר באתי עם הרב אברמל אלטיין, שליח הרבי בוויניפג.

בהתוועדות אמר הרבי כי הנוער היהודי באמריקה ובמקומות אחרים מחפש הארה רוחנית. הוא נואש לעזוב את העולם הקר והריק של החילוניות וההשכלה, ולינוק ממורשתם האמיתית תורת אמת , הרבי הכריז שמשימתה של חסידות חב"ד היא ליצור עבורם דלתות להדפק עליהן בכדי להיכנס לעולם היהדות.

במהלך ההתוועדות התקדמתי למאחורי שולחנו של הרבי וצילמתי הרבה מאוד תמונות.
אני זוכר איך שבמהלך המאמר עצמו התרחקתי עם המצלמה הרועשת שלי על מנת לא להפריע לשקט ששרר בחלל 770 .

לאחר המאמר כשהחסידים החלו לשיר, הרבי פנה אלי והרים את ידו לכיווני. באותו רגע צילמתי את התמונה (המצורפת). ואז, הרחקתי את המצלמה מהפנים שלי, הרמתי אגודל אחד למעלה, קרצתי עין, ואמרתי לרבי "תמונה טובה! הרבי חייך אלי חיוך רחב וסימן עם אצבעו על שפתיו לומר לחיים

(לא הייתה לי את החוצפה לצלם גם את הרגע הזה..) בעוד הקהל ממשיך לשיר, שוב פנה אליי הרבי במבט חודר אך חמים ואוהב, ושוב הניע את אצבעו אל שפתיו. האמת שלא היה לי מו שג למה הרבי מתכוון.

לפתע אני מבחין בכ-3000 זוגות של עיניים מסתכלות לעברי ובודקות אותי.
ואני פשוט הרמתי את שתי ידי, משכתי בכתפי והכרזתי על בורותי.
לפתע חסיד מבוגר הניח כוס יין קטנה ביד ימין שלי, שהייתה קפואה בחלל. "תגיד לחיים לרבי", הוא לחש.

אמרתי "לחיים" ושתיתי. הרבי התבונן בי, ובאותו רגע הרגשתי איך שהנשמה שלי מתגלה ומתקשרת לרבי ועד מהרה נכנסתי לישיבת חב"ד ב770 בה נשארתי במשך שבע השנים הבאות.
היום הרב יעקב גולדברג מתגורר בקנדה ואב למשפחה חסידית לתפארת

וכך הוא מסיים את סיפורו:
הרגע הזה של חיבור עם הרבי היה אישי מאוד עבורי. כאשר חסיד,מתבונן בתמונה הזו, מוטלת עליו החובה לייחס משמעות משלו לחוויה אישית בנוגע לנוכחותו של הרבי בחייו.

***

שאלות מכוונות להתוועדות המשפחתית:

איזה רגש אנו חושבים שהרגיש יעקב גולדברג כלפי הרבי לאחר המאורע?

איך היינו מרגישים אם הסיפור היה קורה איתנו?

האם אנחנו מבינים שכך הרבי אוהב אותנו וחושב עלינו?

תנו 3 רעיונות אנחנו יכולים לבטאות את האהבה שלנו לרבי לכבוד בימי ההכנה ליו"ד י"א שבט?

***

בכל יום במהלך השבוע הקרוב תשלח בקבוצת הפעילות למשפחות של 'התאחדות החסידים' תמונה של הרבי שמאחוריה מסתתר סיפור מיוחד עם מסר של אהבה לרבי שמתאים לכל בני המשפחה, על מנת שההורים בבית יוכלו לספר אותו ולהתוועד עליו כהכנה ליו"ד י"א שבט


📱📱כאן ניתן להצטרף לקבוצה שקטה לקבלת הסיפורים

הצעת הגשת ההתוועדות במשפחה: להודיע בבית על מפגש משפחתי יומי בין 10 דקות במהלך המפגש לשים כיבוד קל על השולחן (תה / שוקו / וופלים) ולהזמין את המשפחה לשבת יחד. להציג את התמונה, לספר את הסיפור עם המסר המצורף ולעשות סביבו התוועדות משפחתית קצרה עם החלטות טובות כמתנה לרבי.


הגרלה ודו"ח לרבי: ניתן לדווח בטופס המצורף ואנו נכניס דו"ח לרבי עם כל המשתתפים. בין המדווחים תוגרל בע"ה תמונה גדולה של הרבי לסלון, אחת מתוך תמונות המבצע (לפי בחירת המשפחה הזוכה)