סיפור בתמונה 3

הסיפור שמאחורי התמונה 3#

מתנה של אהבה פשוטה
מספר ר’ יואל גאנזבורג

אבא שלי שהיה עוזר הרבה לרבי ולרבנית בבית הפרטי שלהם לכן גם אנחנו הילדים היינו שם לפעמים
הסיפור של התמונה הזאת אירע בשנת תשמ”ו
זה היה בשביעי של פסח וזכרתי שבמוצאי שביעי של פסח הרבי מחלק “כוס של ברכה” וידעתי שאבא שלי יקח אותי איתו לחלוקה וחשבתי לעצמי איזה מתנה אני יכול להביא לרבי? אני הרי רק ילד!
ופתאום עלה לי רעיון, אצלינו בבית יש עוגיות של פסח שאני מאוד אוהב, אז אני אביא את העוגיות האלה מתנה לרבי.
ניגשתי לקופסת העוגיות שהיתה מונחת על השולחן, ובגלל שזה מתנה לרבי, השתדלתי לבחור את העוגיות הכי יפות שהיו מונחות בקופסא, הנחתי את את העוגיות בתוך מפית יפה, ועטפתי.
במוצאי החג, עמדתי ביחד עם אבי בתור לחלוקת כוס של ברכה כשבכיסי מונחות להם העוגיות וברגע שהגענו לרבי והרבי עמד למזוג את הכוס של ברכה, שלפתי מהכיס את העוגיות עם המפית ובזריזות של ילד, הגשתי אותם לרבי.
ומול אלפי חסידים שמחכים מסביב לאיזה ילד שהחליט להביא לרבי משהו, הרבי מניח את הגביע, פותח את המפית שהבאתי, ורואה שיש שם עוגיות של פסח ואז הרבי שואל אותי בחיוך “ומה אעשה עם זה”?
ונזכרתי שלפעמים שהרבנית הייתה מביאה לנו ממתקים היא הייתה אומרת לנו מאך א ברכה (תעשה ברכה) אז עניתי לרבי מאך א ברכה (תעשה ברכה) ואז הרבי מחייך אלי חיוך אדיר, מוציא ממחטה מהכיס, לוקח את העוגיות ועוטף עם הממחטה ומכניס לסרטוק שלו (ולא מביא למזכיר..)
פשטות של ילד אבל מתוך תמימות ואהבה פשוטה לרבי

שאלות מכוונות להתוועדות המשפחתית
🟠מה אנחנו מרגישים עכשיו אחרי הסיפור?
🔵איזה רגש הניע את הילד יואל להביא את העוגיות לרבי?
🟣איזה מתנה אנחנו יכולים להביא לרבי לכבוד זה שהוא קיבל על עצמו להיות רבי שלנו?

***

בכל יום במהלך השבוע הקרוב תשלח בקבוצת הפעילות למשפחות של ‘התאחדות החסידים’ תמונה של הרבי שמאחוריה מסתתר סיפור מיוחד עם מסר של אהבה לרבי שמתאים לכל בני המשפחה, על מנת שההורים בבית יוכלו לספר אותו ולהתוועד עליו כהכנה ליו”ד י”א שבט


📱📱כאן ניתן להצטרף לקבוצה שקטה לקבלת הסיפורים

הצעת הגשת ההתוועדות במשפחה: להודיע בבית על מפגש משפחתי יומי בין 10 דקות במהלך המפגש לשים כיבוד קל על השולחן (תה / שוקו / וופלים) ולהזמין את המשפחה לשבת יחד. להציג את התמונה, לספר את הסיפור עם המסר המצורף ולעשות סביבו התוועדות משפחתית קצרה עם החלטות טובות כמתנה לרבי.


הגרלה ודו”ח לרבי: ניתן לדווח בטופס המצורף ואנו נכניס דו”ח לרבי עם כל המשתתפים. בין המדווחים תוגרל בע”ה תמונה גדולה של הרבי לסלון, אחת מתוך תמונות המבצע (לפי בחירת המשפחה הזוכה)