סיפור בתמונה 5

הסיפור שמאחורי הוידאו

החלוקה שנעצרה עבור ילדה


צַצקֶס הוא החזן ר’ צבי-הירש צַצקֶס, שהיה נעמד; מנגן את הניגון ‘עֶך טִי זִימלאַק’ (“אחד מי יודע” בשפה הרוסית), כאשר כל הנוכחים מאזינים לו בדממה; ואז, ברגעים בהם הגיע לפזמון המרכזי העליז של הניגון, הרבי היה מעודד לעברו בשתי ידיו, ובאותן שניות החסידים היו מצטרפים לשירה וקופצים במקומם.

כעת הוא מספר על הרגעים בהם תועד בקטע הוידאו המיוחד, כפי שנחקקו בזיכרונו בשעת מעשה, אך לפני כן הוא מקדים ומספר על החביבות המיוחדת שגילה הרבי כלפי בתו, טניה הקטנה, שבעקבותיה אירע גם המאורע המתועד בוידאו:

“בהזדמנות מסוימת – היה זה כשטניה הייתה בת תשע – הגעתי ל’כוס של ברכה’ יחד עם בני. הרבי מוזג לכוסיות שלנו יין, אומר ‘לחיים’, ואז שואל אותי ברוסית: ‘איפה טניה?’.
“בני אמר שהיא כנראה ישנה, אך מיד לאחר-מכן רץ לטלפון הציבורי, טלפן הביתה, וסיפר שהרבי מתעניין היכן טניה. אשתי מיהרה להביאה למקום, וכאשר הרבי ראה אותה, נופף לה בידו לשלום.

ר’ צבי-הירש מוסיף ומתאר את היחס המיוחד לו זכתה טניה: “באחת מחלוקות הדולרים אחי עבר בפני הרבי, הרבי נתן לו דולר, ואז שאל: ‘איפה טניה?’… הוא היה בהלם מוחלט. אלפי אנשים מחכים, והרבי עוצר הכל בכדי לשאול איפה טניה.
ואז, הרבי הוסיף: ‘הלוואי שהיא תחשוב עליי כשם שאני חושב עליה’…”

הסיפור של הוידאו:
“ומאז, טניה החלה לבוא יחד איתי למעמד ’כוס של ברכה’.
במוצאי שמחת תורה תשמ"ז במהלך חלוקת ה'כוס של ברכה' עמדו היא ובני גם הם על הבימה, וכאשר התחלתי לשיר, היא הצטרפה לשירה…
“הרבי אמר למזכיר לומר לטניה (רק) למחוא כפיים, וכאשר הוא אמר לה כך, היא התביישה מעט.
“ואז, עצר הרבי את החלוקה, הסתובב, ומחא לעברה כפיים.
היא פשוט הייתה מאושרת…

נקודות מכוונות להתוועדות המשפחתית

❤️האם אתם מבינים? הרבי עוצר את כל החלוקה שבה מחכים אלפי חסידים ומעודד ילדה קטנה כדי שהיא לא תרגיש אי נעימות!

🔵מה אנחנו מרגישים אחרי הסיפור הזה?
🟢כמה אנחנו חושבים על הרבי במהלך היום?
🟠האם אנחנו מבינים שהרבי אוהב אותנו?
🔴איך אנחנו יכולים לקבוע זמן אישי או משפחתי שבו אנחנו מעוררים את ההתקשרות ואהבה שלנו לרבי?

***
בכל יום במהלך השבוע הקרוב תשלח בקבוצת הפעילות למשפחות של 'התאחדות החסידים' תמונה של הרבי שמאחוריה מסתתר סיפור מיוחד עם מסר של אהבה לרבי שמתאים לכל בני המשפחה, על מנת שההורים בבית יוכלו לספר אותו ולהתוועד עליו כהכנה ליו"ד י"א שבט


📱📱כאן ניתן להצטרף לקבוצה שקטה לקבלת הסיפורים

הצעת הגשת ההתוועדות במשפחה: להודיע בבית על מפגש משפחתי יומי בין 10 דקות במהלך המפגש לשים כיבוד קל על השולחן (תה / שוקו / וופלים) ולהזמין את המשפחה לשבת יחד. להציג את התמונה, לספר את הסיפור עם המסר המצורף ולעשות סביבו התוועדות משפחתית קצרה עם החלטות טובות כמתנה לרבי.


הגרלה ודו"ח לרבי: ניתן לדווח בטופס המצורף ואנו נכניס דו"ח לרבי עם כל המשתתפים. בין המדווחים תוגרל בע"ה תמונה גדולה של הרבי לסלון, אחת מתוך תמונות המבצע (לפי בחירת המשפחה הזוכה)