מעמד ה'סטאלייט'

האור נדלק, הווילונות נפתחו והמלך נגלה אל העם. הרה"ח שניאור זלמן גורארי'ה נשא ברכה נרגשת לרבי שליט"א "כפי שלפני 42 שנים, התקבל יום זה אצל החסידים, כיום בו הרבי שליט"א קיבל על עצמו את הנשיאות, ואנו התמסרנו לרבי בנפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה - היום אנו מוסרים לרבי את הברכה "יחי המלך" ומתמסרים אליו כמלך המשיח. 

מתמסרים לרבי כמלך המשיח – בכל כוחות הנפש 

האור נדלק, הווילונות נפתחו והמלך נגלה אל העם. הרה"ח שניאור זלמן גורארי'ה נשא ברכה נרגשת לרבי שליט"א "כפי שלפני 42 שנים, התקבל יום זה אצל החסידים, כיום בו הרבי שליט"א קיבל על עצמו את הנשיאות, ואנו התמסרנו לרבי בנפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה – היום אנו מוסרים לרבי את הברכה "יחי המלך" ומתמסרים אליו כמלך המשיח. 

את דבריו סיים בהכרזת משולשת של "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד" כאשר הקהל כולו עונה אחריו, ופוצח מיד בשירת יחי אדירה. בעת זו מביט הרבי בקהל, ומתרומם כמה פעמים לראות גם את אלה העומדים תחת המרפסת, במבטו סקר הרבי גם את בימת הצלמים, שלא הפסיקו לרגע עם הבזקי התמונות והוידיאו ממלך המשיח.

הרבי שליט"א נראה בפנים מאירות במיוחד, והחל לעודד מעט את השירה, שהלכה וגברה מרגע לרגע. בדקות הגילוי האחרונות, עודד כמה פעמים בתנועות חזקות בראשו הק' למשך זמן. הקהל המשיך לנגן בעוז, גם אחרי סגירת הווילון, עד לצאתו של הרבי שליט"א מבית הכנסת.

בראיון מיוחד ל"בית משיח" סיפר מנחה המעמד הרה"ח שמואל מ"מ בוטמאן אודות השתלשלות ארגון האירוע: 

"הרעיון היה של כמה עסקנים, ביניהם הרב מנחם גערליצקי אשר התמסר ממש לכל האירגון כולו. התבוננו בשיחותיו של הרבי מהתקופה האחרונה, והגענו למסקנה שהגיע הזמן שכל העולם יקבל את מלכותו של מלך המשיח. בשל כך חשבנו שי' שבט, יום קבלת הנשיאות של הרבי הוא הזמן המתאים והראוי לכך, שמכל קצווי תבל יוכלו לחזות כיצד הרבי יוצא אל הקהל ומעודד את שירת ה"יחי" ויקבלו עליהם את מלכותו של הרבי כמלך ה משיח" 

התכנית כולה הוכנסה לרבי שליט"א, וקיבלה את אישורו וברכתו. אבל הודות להתנגדותם של כמה עסקנים שטענו שאישורו של הרבי היה אך ורק לשידור בריכוזי חב"ד בלבד, ולא לשידור לוויין עולמי הנקלט בערוצי טלוויזיה הנצפים במליוני בתים בארצות-הברית – כפי שאכן הייתה התוכנית שלנו. 

"אזהרה נוראה" בטלה ומבוטלת – אין אחר דברי המלך כלום! 

התגלגלו הדברים עד שהבד"צ של קראון-הייטס, בי"ד רבני ליובאוויטש הכללי ובי"ד רבני חב"ד באה"ק, הוציאו, ביום רביעי ה' שבט, מכתב משותף, תחת הכותרת "אזהרה נוראה" בו נאמר: 

"היות שנתפרסם אודות ענין הכינוס אור ליום י' שבט וכו' ענינים בלתי רצויים שעלולים ח"ו להביא לידי חילול שם ליובאוויטש, מצאנו לנכון להזהיר, שלא לעשות ח"ו טעלעוויזשען וראדיא לחוץ . . כל ענין השידור רק אם הוא עבור אנ"ש שי' ולא לחוץ כי זה עלול לקלקל יותר מלתקן. כל הענין הוא רק עבור אנ"ש ולא חוצה".

אבל מיד למחרת, אחרי ששוב הראנו לרבי את התוכנית כולה ואת ה'קול-קורא' של הרבנים להשתתפות בזה והרבי הסכים ובירך – פירסם המזכיר הרב יהודה לייב גרונר את סיפור הדברים בכתב, ובהמשך לכך יצאו הרבנים בהבהרה בה הם חוזרים מדבריהם הראשונים: 

"לאור הסכמה וברכה מפורשת מכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א (ושנמסר על ידי המשב"ק הרב לייבל גרונר) לעשות סאטעלייט (הוק-אפ) ביום ראשון ט' בשבט בשעה 5:00 אחר הצהרים, הננו להודיע שאין לאחר דברי המלך כלום (וממילא הפתק שנמסר בשם הבד"צ בטל ומבוטל). עה"ח בשם בתי הדינים: הרב יהודה קלמן מארלאוו, הרב יצחק הכהן שי' הענדל והרב מרדכי שמואל אשכנזי".

בעקבות הגושפנקא הגורפת שקיבלנו, הצטרפו רבני אנ"ש שי' מכל רחבי העולם וחתמו על מודעות הקוראות לציבור להתכנס ביום יו"ד שבט לקבלת המלכות והכרזת "יחי אדוננו" בכל רחבי תבל. בכל קהילות אנ"ש בעולם כולו אירגנו "ווידאו" לווייני על מנת שיוכלו להשתתף במעמד הגדול". 

קריאת רבני חב"ד להשתתף במעמד ה'סאטלייט' י' שב"ט תשנ"ג

עשרות מליונים ברחבי העולם צפו במעמד 

הרב בוטמן ממשיך ומספר בהתרגשות על ההד הציבורי העצום שיצר המעמד: "עד היום הזה עוד לא היה כזה שידור עולמי מבית חיינו, כמו זה שהיה באותו מעמד. זה התחיל במודעת הרבנים שהתפרסמה בשבועון 'כפר חב"ד' ומשם כבר לא היה צורך לפרסמה הלאה… תוך זמן קצר ביותר כבר דיברו על-כך בכל כלי התקשורת בישראל ומשם בכל כלי-התקשורת בעולם. 

בעת האירוע עצמו נכחו ב- 770 למעלה מעשרים נציגים מרשתות הטלוויזיה הגדולות ביותר בעולם. ששידרו את האירוע בשידור חי וישיר. נוסף על כך, בהשגחה פרטית היה אמור להתקיים באותו ערב משחק "סופר-בול" עולמי. משחק זה הינו חד-שנתי ובערב קיומו עיני כל תושבי אמריקה והעולם כולו רתוקות למסך הטלוויזיה. איש לא מארגן אירוע או מסיבה משפחתית בערב זה. מליוני אנשים ישבו באותה שעה בביתם וציפו לתחילת המשחק, כשלפתע הודיעו כי פתיחת המשחק נדחית בכמה שעות, ובינתיים ישודר מעמד קבלת המלכות של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כמות הצופים הגיעה אם-כן לעשרות מליונים!

באופן מיוחד מיום רגיל, שהה הרבי במרפסת הפתוחה כשמונה דקות, דבר שהיה יוצא דופן בסתם מעריב של חול, ועודד נמרצות את שירת ה"יחי" מול עשרות מצלמות הטלוויזיה ששידרו את המראות למליוני צופים ברחבי העולם. נוסף על כך ראו אצל הרבי דבר מיוחד ביותר: הוא כיוון את מבטו לכל עדשת מצלמה בנפרד כך שלתוך כל שידור, "נכנס" מבטו של הרבי כמיוחד אליו! דבר זה חיזק אצל כולנו את ההרגשה שאכן הרבי מרוצה ומעוניין בפעולה הכבירה הזו של קבלת המלכות בהיקף עולמי זה".

הרבי שליט"א מלך המשיח במעמד ה'סאטלייט' י' שב"ט תשנ"ג

אהבתם? שתפו!

מצטרפים

למשפחת המנויים ומשתתפים בהגרלה על טיסה לרבי מידי חודש!

שאלה? כתבו לנו!